Kočičí aktovka

17. srpen 2010 | 15.37 |

Když se příblížila doba mého nástupu do školy, vzala mě maminka na nákup školní aktovky. U nás ji nenosil Ježíšek, mohla jsem se aktivně účastnit výběru. Celá natěšená jsem  vstoupila do papírnictví. 

-Tak kterou bys chtěla? zeptala se maminka.

-Tuhle!   

Můj prst vystřelil ještě dřív, než to stihla doříct. Byla tam! Ta moje vysněná červená aktovka, co se zavírala kočičími hlavičkami,  jejichž oči zároveň sloužily jako odrazky. Podobnou měla i Alice, moje kamarádka, ale ona měla jen  žlutou.

- Tu červenou?

Nějak jsem v maminčině hlase nepostřehla nedostatek nadšení a začala jsem za pultem nedočkavě poskakovat.

-Tu, přesně tu! Tu chci!

-Tu chtějí všichni,  řekla s úsměvem prodavačka mamince a položila  ji před nás na pult.  Pohladila jsem kočičí ouška, vdechla jsem se vůni kůže, proč už ji maminka nezaplatí!

- Opravdu chceš nějakou takovou, co budou mít všechny? A to zavírání... špatně drží. A ta cena!  Vždyť stojí dvojnásobek těch ostatních!

-Mami, prosím kup mi ji! Budu hodná a budu se dobře učit, zkusila jsem ještě.

Ale to aktovka byla odsunuta stranou a nahrazena jakousi žlutou s nemožným obrázkem.

-Já tuhle nechci, já chci tu  červenou,   začala jsem pokňourávat, ačkoli jinak hodné dítě.

- Tahle je skoro stejně drahá, nemáte něco levnějšího? přeslechla maminka moje prosby.

A pak tu náhle byla - průvodkyně mých prvních dní a roků ve škole - tmavě hnědá, jakoby úřednická aktovka, jen vzadu měla popruhy... Už jenom vím, že maminka s prodavačkou se shodly, že tahle je mnohem bezpečnější, protože má větší odrazky a také má lepší zapínání než ta kočičí. A vůbec- děti se nemají rozmazlovat, i tak ta aktovka stojí nekřesťanské peníze, notovaly si.

Byla jsem blízko slzám, Alici jsem řekla, že si dnes jdu pro kočičí tašku! A navíc jsem se vytahovala, že budu mít hezčí - tu červenou! 

Doma jsem aktovku uložila hluboko do skříně, a později i uznala i argumenty rodičů - byla jsem opravdu hodné dítě, a do školy jsem se těšila. Paradoxem je, že o tři roky mladší bratr pak šel do první třídy s červenou aktovkou s obrázkem kočičky  na předním díle!

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Kočičí aktovka nena 18. 08. 2010 - 08:39
RE: Kočičí aktovka contritus®pise.cz 25. 08. 2010 - 21:29