Možná příjde i kouzelník

2. březen 2010 | 13.39 |

V první třídě jednou prohlásila soudružka vychovatelka v družině:

"Když budete děti při obědě hodné, tak pak k vám, možná, přijde  kouzelník!"

Rozjitřila tím tak naši dětskou představivost, že jsme při obědě byli všecko, jen ne hodní. Neustále jsme na vychovatelku dotírali dotazy co všecko nám kouzelník vyčaruje, vybryndávali jsme polévku a nechali chladnout žemlovku. Byli jsme všichni napjatí, protože jeden chlapeček nám tvrdil, že viděl kouzelníka, co vyčaroval tygra! Takže se někteří  začali trochu kouzelníka bát, co kdyby je ten tygr sežral! Moje ryzí praktičnost zase jednou zvítězila a poučila jsem ty ustrašence, že by tomu tygrovi samozřejmě vyčaroval hned i náhubek. I když trochu ve mě hlodaly pochybnosti, zda by to stihl dostatečně rychle.

Přestože jsme hodní nebyli, soudružka vychovatelka nás ani nestačila napomínat, řekli nám, že máme přejít do sálku, kde se vždy konaly nějaké akce. Já jsem byla opravdu překvapená, jak dospělí nedostojí svému slovu, myslela jsem, že když jsme zlobili, tak kouzelník nepříjde. Ale na nějaké dlouhé mudrování nebyl čas, čaroděj (nikdo nás nedonutil ho oslovovat kouzelník) už stál na jevišti. Pár minut po něm se ale dostavilo i zklamání - žádný tygr se nekonal, ba co víc, kouzla byla nudná a leckdy lajdácky provedená, takže bylo třeba poznat, že si šátek tahá z rukávu. Dokonale mě to otrávilo. Ale vypadalo to, že jsem si toho všimla jen já sama, ostatní děti nadšeně tleskaly po každém triku.

Na závěr vystoupení si čaroděj vzal vysoký cylidr, zamával nad ním hůlkou, a pak nám z něj začal rozhazovat bonbóny. Ostatní děti  se po nich vrhly, ne tak já. Mé kritické oko si všimlo, že kouzelník vždycky zajede rukou pod podšívku - teď už jsem to nevydržela:"Vy saháte pod podšívku",řekla jsem hlasitě. Kouzelník se mě snažil ignorovat a přitlačil při vyvoláváná na hlasivky. "Saháte pod podšívku, vůbec žádné bonbóny jste nevyčaroval!" zakřičela jsem. To už nešlo přejít.

"Myslíš holčičko? řekl medově kouzelník a soudružka vychovatelka se zamračila. "Tak si to sama vyzkoušej. No, sáhni pod podšívku a vyndej bonbóny!" poručil a podal mi cylindr. Snažila jsem se sáhnout pod podšívku uvnitř klobouku, ale nešlo to, zjevně v tom byl nějaký trik...

" Ty bonbóny v tom klobouku jsou, podívejte jak vysoko je podšívka a jak velký je klobouk", uvažovala jsem nahlas za povýšeného úsměvu kouzelníka. Zatřásla jsem cylidrem - "A chrastěj tam, určitě se jde k nim nějak dostat...", znovu jsem sáhla do klobouku a podšívka začala povolovat...,když mi kouzelník vytrhl vztekle cylidr z rukou:  "Tak děti, žádné bonbóny už nebudou, protože tahle holčička kouzelný klobouk rozbila!" prohlásil a za lítostivého vzdychání dětí začal vztekle házet svoje věci do aktovky a vyběhl ze salónku, za ním běžela soudružka vychovatelka se zapomenutým šátkem volajíc za ním:

"Nemáte rozum jim to dávat do ruky, když..." zbytek utly zabouchnuvší se dveře. Druhá soudružka nás začala řadit do dvojic pro přechod do třídy. Nikdo se mnou nechtěl jít. Byla jsem šokovaná, vždyť jsem jim otevřela oči? Vůbec jsem nechápala, co jsem udělal špatně.

Když si pak pro mě přišla mamka, soudružka vychvatelka ji neopomněla informovat, že jsem jim VŠEM zkazila vystoupení kouzelníka. Bylo mi do breku. Po cestě domů mě soucítící spolužačka, která šla s námi, vzala za ruku: "Nic si z toho nedělej, stejně ty vyčarovaný bonbóny chutnaj úplně stejně jako ty z krámu!"

Kouzelník

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Možná příjde i kouzelník contritus®pise.cz 20. 03. 2010 - 10:38
RE: Možná příjde i kouzelník contritus®pise.cz 20. 03. 2010 - 10:39